Tradycją stały się odbywające się w naszym zakładzie Eliminacje Szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernika i Piekarza.
Dnia 24.11.2010r. w naszej cukierni zebrali się uczniowie z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich i Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka, żeby wziąć udział w turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik i piekarz. W konkursie tym uczestniczyło 5 uczniów w zawodzie piekarz oraz 8 uczniów w zawodzie cukiernik.

Zawodnicy rozpoczęli eliminacje od części teoretycznej składającej się z 50 pytań. Następnie przystąpili do części praktycznej, a tematem przewodnim turnieju były: „Bajki i Baśnie”.
A oto zadania jakie mieli do wykonania uczniowie w zawodzie cukiernik:

  • tort okolicznościowy
  •  2 x po 2 figurki z marcepana
  • napis z czekolady

Prace uczestników konkursu

Konkurs zakończył się ogłoszeniem wyników. Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie naszej cukierni: Patryk Ziętek I miejsce, Aneta Ptasik II miejsce, Krystian Walkowiak III miejsce.

Patryk – 1 miejsce

W trakcie trwania eliminacji szkolnych do Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Naczelnik wydziału Oświaty i Sportu Bożena Nowacka i Dyrektor ZSZ Nr 2 Pan Maciej Mielcarek.

Organizatorem turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz był ZSZ Nr 2 we Wrześni. Opiekunami byli: mgr inż. Dorota Kaczmarek i mgr inż. Anna Stanisławska, a od strony praktycznej Przemysław Kuczora, Domicela Kusztal i Marcin Parysek.

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
DLA SPONSORA KONKURSU
ZT KRUSZWICA – AKADEMIA MISTRZA